Sertifitseerimine kui edu võti: Eesti puitmajatootjad Saksamaa turule

Eesti puitehituse traditsioon järgib rahvusvahelisi püüdlusi majanduslikult optimeeritud tootmise suunas. Eelkõige hõlmab see puitpaneelelementide ja -moodulite tehaselist tootmist. Tootjad järgivad Euroopa standardeid ja on konkurentsivõimeliselt kõrge kvaliteediga. Üllataval kombel on Eesti tootjad Saksamaa turul aga üsna vähe kohal. Vaid vähesed julgevad sellele suurele turule siseneda. Saksa määruste—nagu ehitusjärelevalve-eeskirjad ja vajalikud sertifikaadid—takistused tunduvad paljudele liiga suured.

Loe lisaks

Eesti IT-teenuste eksport Saksamaale suureneb: küberturvalisus ja digitaalne innovatsioon Saksamaa tööstusele

Küberturbe- ja digitaliseerimisvajaduste maastik Saksamaal areneb kiiresti, kusjuures nõudmised ületavad kaugelt seda, mida kohalikud turuosalised praegu pakkuda suudavad. Vastuseks sellele on Saksamaa loonud Cyber und Info allüksuse (CIR) kui uue Bundeswehri haru, rõhutades kriitilist vajadust tugevate küberkaitsemehhanismide järele. Lisaks julgustatakse Saksamaa ettevõtteid suurendama märkimisväärselt oma investeeringuid küberturvalisusse, mis rõhutab selle sektori kasvavat tähtsust.


Loe lisaks

Äristrateegias navigeerimine: suure pildi vaade

Ärimaailma pidevalt muutuval maastikul on hästi läbimõeldud strateegia ettevõtte edukuse kompass. Oma tööst strateegiamentori ja nõustajana inspiratsiooni saades kirjutan põgusalt tõhusa strateegilise planeerimise olemusest.

Loe lisaks

4 sammu, kuidas kasvatada eksporti ise seejuures elu nautides. LOFT meetod.

Kuidas kasvatada oma toote või teenuse ekspordimahtu ise seejuures elu nauditavaks voolides. Eksporditehingud ja äritulemused tehakse inimeste vahel. Me elame paljususe ja ülestimuleeriva mitmekülgsuse ning müra ajastul, mil reegleid ei ole ja retseptid ei kehti. Seejuures inimesed janunevad hea õhkkonna järele, millest on saanud defitsiitne kaup.

Loe lisaks

Kuidas tõsta ekspordivõimekust nutikalt ja kuluefektiivselt

Olukorras, kus eksport kahanes maikuus aastaga 15 protsenti, sealjuures Eestis toodetud kaupade eksport enam kui viiendiku võrra, nii nagu Äripäev 10.07 kirjutab, on Eesti ettevõtete üks selgeid väljakutseid oma ekspordivõimekust tõsta. On mitmeid võtteid, kuidas seda ressursiefektiivselt ja nutikalt teha.

Loe lisaks

Nauditava ja tähendusrikka elu oskus

Nautimine ei sõltu sellest, mida me teeme, vaid kuidas me seda teeme. Parimad hetked meie elus ei ole seotud tavaliselt passiivsuse ja jõudeolekuga - pigem sünnivad need siis, kui me ise oma keha või meelt pingutame. Iga väiksemgi saavutus muudab elu nauditavamaks, rikkamaks, mõtestunumaks. Tasub harjutada oma teadvuse kontrollimist, et kontrollida oma tundeid ja mõtteid suunata.


Loe lisaks

Ekspordime – kuidas alustada?

Arvatakse ekslikult, et eksport on uue suure tegevuse keeruline, protseduuriline ja kulukas käivitamine. Vastupidi. Eksport on eelkõige nutikas äriarendus, mis saab alata või võimeneda väikeste sammude abil ja olemasolevate teadmiste uutmoodi ärakasutamisega. See on suure pildi vaatamine ja otsuste tegemine väliskaubanduse prismas, nii et otsused muudavad meie tegevusi.
Loe lisaks

Kuidas luua, arendada ja hoida ekspordisuhteid metallitööstuses?

Muutunud ekspordisuhtlus on pandeemiakriisis võluv ja valus. Muutuva maailma määramatuses puutub inimkond ja eksportiv ettevõte kokku kiirelt vahelduvate oludega. Nendes orienteerumine nõuab rahulikku ja selget mõtlemist. Vaja on osata ja ka jaksata võimalusi-ohte hinnata tervikuna – nn laia pildi nägemist. Näiteks võib just kriis avada uusi ekspordivõimalusi, kui neid märgata oskame. 
Loe lisaks